Zrinjski može započeti pripremanje osvete: Slovan prošao u 2. pretkolo Lige prvaka

sport
Slovačka ekipa je u 1. pretkolu bila bolja od Svifta iz Luksemburga.

Slovan iz Bratislave slavio je u uzvratnoj utakmici 1. pretkola Lige prvaka protiv luksemburškog predstavinka, Svifta. Slovaci su na gostovanju slavili rezultatom 0:2 (ukupan rezultat 1:3).

Svift je imao prvi priliku da zada udarac preko Dominika Stolca (Stolz) u 10. minuti, ali je golman Milan Borjan odbranio njegov udarac.

Pobjedu fudbalerima Slovana donio je svojim golovima legendarni reprezentativac Slovačke Vladimir Vajs (Weiss) koji je dva puta bio siguran sa bijele tačke.

Vajs je prvo u 55. minuti penal u gol pretvorio panenkom.

Slovački fudbaler je sedam minuta kasnije poduplao  prednost svoje ekipe i postavio konačan rezultat.

Slovan će u 2. pretkolu igrati protiv Zrinjskog, šampiona Premijer lige BiH.

Ove dvije ekipe igrale su prošle godine u plej-ofu Konferencijske lige, a bolji u tom dvomeču je bio Slovan nakon što su bili bolji poslije penala rezultatom 6:5.

Ipak, ono što je ostalo u posjebnom sjećanju "Plemićima" je gol Erika Ramireza (Eric) u drugoj minuti sudijske nadoknade drugog produžetka.

Prva utakmica ovih rivala je na programu 25. jula, dok se uzvratne utakmice igraju 1. ili 2. augusta.