Zrinjski uvjerljivo slavio na Grbavici, Bilbija ponovo junak "Plemića"

df
Sjajni napadač postigao dva gola i ubilježio asistenciju

Fudbaleri Zrinjskog nastavili su sa sjajnim partijama ove sezone. "Plemići" su večeras u posljednjoj utakmici 15. kola sa uvjerljivih 3:0 na Grbavici savladali bezidejni Željezničar.

"Plemići" su od samog početka bili bolji rival, držali su posjed i kontrolisali igru, a do pogotka su došli na startu drugog dijela, kada je Ivan Bašić iskoristio proigravanje Nemanje Bilbije.

Sedam minuta kasnije dosuđen je jedanaestarac za goste. Rezervista Ante Blažević je faulirao Matiju Malekinušića, a Bilbija je bio siguran izvođač najstrožije kazne. Isti igrač je u 88. minuti postavio konačan rezultat.

TOK UTAKMICE

90. - Kraj utakmice!

90+2. - Vazda i Magdić mijenjaju Bilbiju i Jakovljevića.

88. - GOOOOL! Nemanja Bilbija postiže svoj drugi gol, Željezničar je na koljenima.

81. - Jakirović je sada u igru poslao Ivana Jukića umjesto Kerima Memije koji je ispraćen zvižducima.

81. - Sivac je pokazao po žuti na obje strane. Kod domaćih je požutio Vrhovac, a kod gostiju Malekinušića.

76. - Napokon malo uzbuđenja pred gostujućim golom. Blažević je ubacio u petarac, ali za malo kasni Juričić.

72. - Mašić je zamijenio Zlomislića kod gostiju.

67. - Nova izmjena koju pravi trener Željezničara. Samir Bekrić je u igri umjesto Ermina Zeca.

63. - Žuti karton za Tičinovića, ovo je prva javna opomena za gostujuću ekipu.

62. - Dvostruka promjena kod Željezničara, Juričić i Hajdarević mijenjaju Crnčevića i Beću.

61. - Požutio je i Aleksandar Kosorić.

58. - Protestvovali su domaći igrači, tvrdeći da je Bilbija prilikom izvođenja penala imao dva dodira s loptom, ali sudija je pokazao na centar.

57. - GOOOL! Bilbija je poslao loptu u jednu, a Bendera u drugu stranu. Zrinjski vodi sa 2:0!

55. - Penal za Zrinjski! Blažević je faulirao Malekinušića, a sudija Sivac je pokazao na bijelu tačku!

52. - Promjena u domaćem timu. Blažević mijenja Gasala.

51. - Prvi žuti karton na ovoj utakmici, a dobio ga je Crnčević.

48. - Bilbija je sjajno prošao po lijevoj strani, te odigrao povratnu, a Bašić šutira lijevom nogom i matira Bendera. Fudbaleru Zrinjskog je ovo četvrti gol ove sezone.

48. - GOOOL! Zrinjski vodi od 48. minute, a strijelac gola je Ivan Bašić.