Sudije napravile ogroman previd: Džekin promašeni penal morao se ponoviti

.

Nogometaši Fenerbahčea stigli su do nove važne pobjede u borbi za titulu prvaka Turske, pošto su sa minimalnih 1:0 savladali Gaziantep u 20. kolu Super lige. Edin Džeko je promašio penal koji je morao biti ponovljen, jer su sudije napravile veliki previd.

Dijamant je mrežu domaćih mogao zatresti u 49. minuti kada je izveo penal, ali je umjesto mreže pogodio stativu.

Nažalost, još jednom se potvrdilo da naš naš kapiten nije najbolji izvođač penala, te je često tokom karijere izbjegavao da ih šutira.

Ipak, na usporenom snimku jasno je bilo da je igrač domaćih Djilobodji ranije ušao u šesnesterac i penal je morao biti ponovljen, ali sudije se nisu oglasile.

Na svu sreću za Fener, Kahveci je u 81. minuti glavom pogodio nakon ubačaja s lijeve strane i postavio konačnih 1:0.

Ostao je Fenerbahče lider na tabeli Superlige s 53 boda, pet više od Galatasaraya koji sutra igra svoj meč ovog kola protiv Kayserispora kod kuće.

Dramatična trka za šampionski naslov u Turskoj tako se samo nastavlja, a Fenerbahče u narednom kolu dočekuje Samsunspor na svom terenu.