Velež protutnjao Gabelom, četiri gola u mreži domaćina

.
Večeras je u Gabeli otvoreno 13. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine, a sastali su se GOŠK i Velež

Na Stadionu Perica – Pero Pavlović nakon 90 minuta bolja je bila ekipa Veleža, koja je slavila rezultatom 0:4.

Za domaće su od prve minute nastupili: Vasilj, Šuta, Skorup, Hasukić, Nižić, Ramljak, Musulin, Šero, Kojić, Mandić, Gogić. Dok je Klafurić odabrao: Hadžikić, Oreč, Pršeš, Hrkač, Guliashvili, Suljić, Šikalo, Haskić, Šturm, Vehabović, Oliveira.

Velež mnogo bolje otvara susret, već u 6. minuti sjajnu su šansu imali za vodstvo. Vasilj izlazi u prazno, Guliashvili šutira sa nekih 16 metara lijevom nogom, no stativa je saveznik domaćina. Odličnu šansu imao je u 8. minuti i Nermin Haskić, ali je šutirao pored gola.

Mogao je GOŠK zabiti sjajan pogodak u 9. minuti, šutirao je Šero, lopta se odbila od jednog igrača Veleža, ali je sjajno intervenisao Hadžikić, no ipak pri toj intervenciji zadobio je povredu jer je udario glavom od stativu. Hadžikić se na svu sreću nije ozbiljnije povrijedio te je uspješno nastavio susret.

Haskić ponovo prijeti u 23. minuti, šutirao je glavom, gađao dalji ugao, ali je lopta otišla pored gola. Velež do vodstva dolazi u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Šturm je sjajno izbacio Oreča koji je centrirao nisko u sredini, Haskić ovoga puta nije bio dobro pokriven te je uspio prvi stići do lopte i pospremiti je iza leđa Vasilja.

Nije bilo naročito interesantno drugo poluvrijeme, igralo se većinom tvrdo. Velež do drugog pogotka stiže u 68. minuti, Oreč je šutirao sa desne strane, Vasilj odbranio, Guliashvili ispratio odbijanac te mirno pogodio praznu mrežu za 0:2. Mogao je Velež odmah i do trećeg pogotka, Pršeš je šutirao, ali je Vasilj sjajno odbranio udarac.

Ono što nije pošlo za rukom Pršešu jeste Haskiću u 72. minuti, lagano gosti dolaze do trećeg pogotka Vehabović je lijepo centrirao, a svoju sjajnu golgetersku seriju nastavio je Nermin Haskić kojem je ovo bio deveti pogodak ove sezone, te se tako izdvojio kao prvi na listi strijelaca.

Gosti četvrti pogodak postižu u 81. minuti, Haskić je centrirao sa desne strane, a nesretno svoju mrežu pogodio je Rijad Šuta za 0:4.