Atletiko na krilima Suareza grabi ka tituli

Suarez
Sada imaju 10 bodova prednosti u odnosu na Real koji ima i utakmicu više

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Kadiz na gostovanju rezultatom 2:4 u 21. kolu španske Primere.

Gosti su poveli u 28. minuti golom Luisa Suareza, a stvari je na početak sedam minuta kasnije vratio Alvaro Negredo.

Atletiko je, ipak, na odmor otišao s golom prednosti zahvaljujući Saulu koji je bio precizan u 44. minuti.

Pet minuta nastavka bilo je dovoljno da "Jorgandžije" dupliraju prednost. Na 1:3 sa bijele tačke povisio je Suarez, a neizvjesnost u meč vratio je Negredo svojim drugim golom u 71. minuti.

Koke je u 88. minuti riješio sve dileme oko pobjednika i postavio konačan rezultat utakmice.

Atletiko je tako upisao osmi uzastopni trijumf u prvenstvu i odlijepio se na 10 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Real koji ima i utakmicu više.