Da li je Arsenal oštećen za penal protiv Cityja? Uzaludni protesti Topnika i pregled VAR-a

dsa
Prvog dana nove godine u engleskom Premiershipu uobičajeno se igraju utakmice, a već na startu na programu je derbi između Arsenala i Manchester Citya na Etihad stadionu.

Početak utakmice pripao je Građanima, ali Arsenal je mogao do vodstva u 10. minuti kada su reklamirali penal.

Nakon brze kontre lopta je na desnoj strani došla do Odegraada koji je u punom trku na vrhu peterca pokušao zaobići Edersona, ali ga je brazilski golman srušio.

Spornu situaciju pogledajte ovdje.

Kontakt je očigledno postojao, ali pitanje je da li je čuvar mreže Građana stigao prije do lopte, što je teško utvrditi na osnovu nekoliko ponuđenih uglova i video snimaka.

Sudija Stuart Attwell je konsultovao i VAR tehnologiju, ali na kraju je odlučeno da nema penala, nakon čega su uslijedili veliki protesti domaćhi igrača i navijača.

Ipak, u 31. Topnici su krunisali bolju igru i zasluženo su poveli golom Sake u 31. minuti za 1:0 nakon prvog poluvremena.