Džeko postigao efektan gol za Inter u teškoj pobjedi na gostujućem terenu

.
Nogometaši Intera savladali su kao gosti Regginu rezultatom 2:0 u kontrolnom susretu pred nastavak sezone, a vodeći gol za Nerazzurre postigao je naš Edin Džeko.

Inter je dugo lomio otpor žilavog domaćina, a do vodstva su konačno stigli deset minuta prije kraja. Hakan Calhanoglu je izveo korner, a Džeko je odlično skočio i još bolje pogodio glavom za vodstvo milanskog tima.

Prednost Intera sedam minuta kasnije udvostručio je Romelu Lukaku za konačnih 2:0.

Inter će prije nastavka šampionata odigrati još prijateljski meč sa Sassuolom, a potom 4. januara igra veliki derbi Serije A sa liderom Napolijem u prvoj utakmici drugog dijela sezone.

Inter je susret počeo u sastavu: Onana – Bastoni, Acerbi, Skriniar– Belanova, Mhitarjan, Calhanoglu, Barella, Dimarco – Džeko, Lukaku.