Eurosong: Italija pobijedila, Huricane na 15. mjestu

.

Drugo mjesto zauzela je francuska predstavnica

Naredno takmičenje za najbolju pjesmu Evrope, Eurosong, biće održano u Italiji. Naime, pobjednik takmičenja, 65. po redu, koje je sinoć održano u Roterdamu, je italijanski bend Maneskin, koji je izveo pjesmu Zitti e buoni. Oni su nakon glasanja svih žirija zemalja učesnica Eurosonga, te nakon što su dodati glasovi publike, osvojili ukupno 524 poena.

Na drugom mjestu završila je francuska predstavnica Barbara Pravi sa pjesmom Voila, sa osvojenih 499 bodova, a na trećem izvođač iz Švicarske Gjon's Tears sa numerom Tout l'Univers, koji je uspio sakupiti 432 glasa.

Jedini učesnici u finalnoj večeri iz neke od zemalja našeg regiona, srbijanska grupa Huricane, sa pjesmom Loco, loco, uspjeli su osvojiti 15. mjesto.

Zanimljivo je da je posljednje mjesto zauzela Velika Britanija, koja nije uspjela osvojiti niti jedan poen.