U Prčnju kod Kotora sutra će biti održan humanitarni koncert „Zeleni akordi za ranjenu obalu“, čiji će dio prihoda biti namijenjen pomoći stradalima u požaru kod Omiša, ali i obnovi crkve svetog Petra u Potomju na Pelješcu.
Koncert počinje u 20 sati ispred Samostanskog kompleksa svetog Nikole, a publiku će zabavljati domaće klape.
Organizator je NVO Međunarodni festival klapa Perast, u saradnji sa Župom Rođenja Blažene Djevice Marije Prčanj i uz podršku Kotorske biskupije.
Omiš i Pelješac teško stradali
Požar koji je 13. augusta izbio kod Lokve Rogoznice, a potom se proširio prema Omišu, ostavio je iza sebe ogromnu materijalnu štetu.
Izgorjelo je oko 1.000 hektara, dok su dvije osobe izgubile život, a 38 ih je povrijeđeno.
Samo dan kasnije požar je zahvatio i područje Pelješca. U Potomju je potpuno izgorjela crkva svetog Petra, koja se nalazi na mjesnom groblju.
Zbog toga će dio novca prikupljenog tokom humanitarnog koncerta biti usmjeren upravo na pomoć stanovništvu pogođenom požarima i obnovu uništene crkve.
Pomoć i pilotima koji su gasili požare
Dio prihoda bit će namijenjen i pilotima koji su učestvovali u gašenju požara na području Boke Kotorske.
Organizatori ističu da koncert ima humanitarni, ali i širi cilj – pružiti podršku ljudima koji su pretrpjeli gubitke te pomoći u očuvanju kulturne i vjerske baštine stradale u požarima.
Poruka koncerta je jasna: nakon velikih požara pomoć i solidarnost mogu prijeći granice, a muzika poslužiti kao način da se zajednica okupi i pomogne onima kojima je podrška najpotrebnija.
Foto:Facebook