Na moru nema zime: Dok u BiH pada snijeg, naše komšije uživaju na plaži

 

Dok Bosna i Hercegovina doživljava pravi zimski ugođaj sa snijegom koji neumorno prekriva planinske predjele, naše komšije na jadranskoj obali uživaju u sunčanom danu.


I dok jedni vade zimske jakne i čizme, drugi još uživaju u sunčanju i kupanju na plažama.

U kontinentalnoj Hrvatskoj, temperature su već početkom oktobra znatno pale, ali na obalu Jadranskog mora očito nije stigla jesen. Na plaži Kolovare u Zadru, brojni su Zadrani iskoristili prelijepo sunčano vrijeme da uživaju u temperaturama koje podsećaju na toplo ljeto. Iako kalendarska jesen već traje, more je dovoljno toplo za kupanje, a sunce se još uvijek osjeća kao u julu.

Na Bjelašnici, Jahorini, Vlašiću, Prokoškom jezeru i cestama u BiH oktobar je donio prve tragove snijega. Zadrani, iako je jesen već na kalendaru, uživaju u posljednjim zrakama toplog sunca.