Navijači na utakmici Konferencijske lige golmana svog tima gađali grudvama, izazvali prekid

3232
Nesvakidašnjoj situaciji svjedočili smo na utakmici 5. kola Konferencijske lige između finskog HJK-a i škotskog Aberdeena, koja je bila prekinuta jer su navijači grudvama snijega gađali golmana vlastitog tima.

Do prekida je došlo u sudijskoj nadoknadi pošto se pomenuti incident dogodio u 92. minuti. Prethodno je sudija meč produžio za "samo" četiri minute, ali na kraju se igralo čak petnaest minuta nadoknade zbog prekida.

Čak je i oficijelni spiker morao reagovati i upozoravao je navijače da prestanu grudvama gađati golmana svog tima.

Nakon desetak minuta se situacija smirila i meč je priveden kraju, a završen je rezultatom 2:2. HJK je vodio golovima Bande i Hostikke, da bi poravnanje i bod Škotima donijeli MacDonald i Duk.

Snimak grudvanja pogledajte u snimku koji se nalazi u vijesti.

Inače, nakon pet odigranih kola u grupi G, HJK je posljednji na tabeli s 2 boda, a Aberdeen ima bod više i trećeplasiran je.