Centralna izborna komisija je objavila službene rezultate za 96,09% obrađenih biračkih mjesta. Za razliku od viših nivoa gdje je SDA odnijela uvjerljivu pobjedu, za Unsko-sanski kanton vodi se velika borba.
Prema dosadašnjim rezultattima, izborni prag prelazi čak devet političkih subjekata.
SDA 8
NES 8
SDP 3
POMAK 3
DF 3
Laburistička stranka 2
NiP 1
S BiH 1
Naša stranka 1
U odnosu na jučerašnje rezultate, Narodi i Pravda Elmedina Konakovića izgubio je mandat, te je trenutno na jednom mandatu, dok je Laburistička stranka Fikreta Abdića dobila jedan mandat, te je sada na dva mandata u Skupštini USK.
Važno je napomenuti da su u Velikoj Kladuši obrađena sva biračka mjesta, osim jednog, te će Laburisti na kraju, vjerovatno, izgubiti današnji mandat, te ostati na samo jednom zastupniku u Skupštini USK.Zanimljivo je i da je Naša stranka u opasnosti od gubljenja jedinog mandata.
Na području USK ostalo je još 15 neobrađenih biračkih mjesta, a čekaju se i glasovi dijaspore koji bi mogli biti odlučujući.