Tačno godinu dana prošlo je od tragične smrti Kristijana Klarića (17), mladog i talentovanog sportiste, golmana Nogometnog kluba „Rudar“ iz Kamengrada, koji je nastradao 12. jula 2024. godine usljed strujnog udara u jednom ugostiteljskom objektu u centru Sanskog Mosta – piše Crna-Hronika.
Kristijan je tog kobnog dana radio svoj prvi radni dan kao pomoćni konobar kada je, prema nezvaničnim informacijama, mokrim rukama dodirnuo uređaj koji je bio pod električnim naponom.
Strujni udar bio je smrtonosan, a okolnosti pod kojima se tragedija dogodila i dalje su predmet istrage koju vodi Tužilaštvo Unsko-sanskog kantona.
U subotu, 12. jula 2025. godine, porodica, prijatelji, saigrači i mještani Kamengrada okupili su se kako bi obilježili prvu godišnjicu njegove smrti. Paljene su svijeće, polagani cvjetovi, a u tišini i suzama pročitane su emotivne poruke sjećanja.
„Možda je to bila Božija volja. Možda ga je Gospodar pozvao sebi jer je bio previše čista i dobra duša za ovaj svijet pun iskušenja. Vjerujemo da je sada na ljepšem mjestu gdje ćemo se, ako Bog da, svi jednog dana sresti ponovo“, stoji u poruci koja je podijeljena među okupljenima.
Prijatelji su se prisjetili njegovog osmijeha, vedrog duha i sportskog talenta. Poručili su da Kika, kako su ga zvali, nije bio samo sportista, već i uzor mladima – skroman, pošten i pun dobrote.
Okupljeni su pozvali na ljubav, poštovanje i jedinstvo među ljudima, bez obzira na vjeru, naciju ili porijeklo, uz poruku: „Obraz je obraz, bio ti Bošnjak, Srbin ili Hrvat – budi čovjek. Stop mržnji, stop podjelama.“
Kristijan Klarić ostat će vječno urezan u sjećanjima svoje zajednice, kao simbol dobrote, mladosti i neprežaljenog gubitka. Njegovi najbliži mole za Božiju milost i sabur, nadajući se da je njihovo voljeno dijete sada u najljepšem dijelu vječnosti.
Počivaj u miru, Kika. Neka ti je vječni rahmet i svjetlost.