Reperica koja je vrijeđala BiH objavila skandalozne statuse: "Je**no mrzim muslimane, svi zaslužuju gasnu komoru"

Kontroverzna američka reperica Azealia Banks ponovo je izazvala val ogorčenja javnosti nakon što je na društvenoj mreži X objavila seriju izrazito uvredljivih i islamofobičnih poruka. Pored toga što je vrijeđala muslimane, reperica je izjavila da podržava Izrael, dodatno raspirujući tenzije među svojim pratiteljima.

 

U jednoj od objava Banks je napisala:

“Je*eno mrzim muslimane. Jadni ste i svi zaslužujete gasnu komoru.”

 

Ovaj skandalozni komentar izazvao je lavinu reakcija i poziva na bojkot njenog rada. No, reperica se tu nije zaustavila – objavila je i niz drugih poruka koje su šokirale javnost, uključujući i one u kojima relativizira seksualno zlostavljanje maloljetnica.

 

“Zaista ne razumijem zašto se žene pretvaraju da s 15 godina nisu jeale 40-godišnjake, ma dajte. Iskreno, nisam iznenađena niti ljuta na Trumpa što je dobio 15-godišnju p**u jer su to bila vremena... Da je jeao 10-godišnjakinju, imali bismo problem, ali da su djevojčice imale 13 i više godina, koga briga, krenite dalje”, napisala je Banks.

 

 

Nakon što su korisnici društvenih mreža reagovali i pozvali na bojkot, reperica je odgovorila još jednom porukom:

“Ne pravim muziku za muslimane, dušo.”

 

 

U nastavku objava, Banks je otišla i korak dalje tvrdeći da su “uznesenje poslanika Muhammeda i Kur’an plagijarizam”, te dodala da “Vatikan treba pokrenuti tužbu”.

 

 

Reperica se potom obrušila i na britansku muzičarku Charli XCX, uz bizarnu rasističku opasku:

 

“Shvativši da je Charli XCX jedna od onih bijelih ugandskih muslimanskih Indijaca poput Mamdanija, postaje vrlo jasno zašto mi je uvijek nešto bilo čudno kod nje. Previše sam duhovno Izraelka za sve to.”

 

Ovo nije prvi put da Banks izaziva kontroverze. Nedavno je, u jednom intervjuu, kazala:

“Da. Mislim, nismo u je*enoj Bosni. Mislim, ovo nije Palestina.”

 

 

Takve izjave izazvale su osude širom regije, dok su brojni korisnici društvenih mreža poručili da je vrijeme da se Azealia Banks suoči s posljedicama svojih riječi.

 

 

 

Foto: Azelija Benks Platforma X