Snažno nevrijeme pogodilo sjever Hrvatske, kišni oblaci se približavaju BiH

 

Nevrijeme je ranije danas pogodilo sjever Hrvatske, a ono je posebno bilo intenzivno na području Varaždinske i Međimurske županije. U ovim dijelovima zemlje padali su kiša i grad.

 

Tokom večeri očekuje se da će nevrijeme pogoditi i istok Hrvatske, zbog čega je hidrometeorološki zavod ove države objavio crveni alarm.

Federalni hidrometeorološki zavod (FHMZ) je objavio žuti meteoalarm za sjeverne, sjeverozapadne i sjeveroistočne dijelove Bosne i Hercegovine.

Riječ je o upozorenju na oluje s grmljavinom. Posebno je potrebno biti oprezan na izloženim područjima, kao što su planine, šume i otvoreni tereni.

Prema prognozi FHMZ, sutra, 15. juna, u većem dijelu Bosne i Hercegovine mogući su lokalni pljuskovi s grmljavinom.

Više sunčanog vremena i bez padavina na jugu. Vjetar će biti slab do umjerene jačine, većinom južnog i jugozapadnog smjera. U sjevernim područjima vjetar je istočnog i sjeveroistočnog smjera.

Najniža jutarnja temperatura zraka većinom između 10 i 16 stepeni Celzija, na jugu do 19 stepeni. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 20 i 26 stepeni, na jugu do 31 stepen.

 

 

Foto: Jutarnji list