Trivić o okupljanju opozicije u RS-u: Narodni front nije bio remetilački faktor, građani su opravdano nezadovoljni

Predsjednica Narodnog fronta (NF) Jelena Trivić poručila je da se entitet Republika Srpska (RS) nalazi u važnom političkom trenutku i da odgovornost za promjene danas više nije na građanima, već isključivo na opoziciji.


 

Prema njenim riječima, građani sve češće postavljaju pitanje kada će doći do konačnog dogovora opozicije u vezi kandidature te smatra kako se opravdano pokazuje nezadovoljstvo zbog odugovlačenja procesa.

"Razgovarajući sa ljudima širom RS-a ističem utisak da ih ovo pitanje i te kako zanima. Građani su poprilično razočarani što do dogovora još nije došlo. Ljudi žele promjene, očekuju promjene, političko je zrelo tlo za promjene, ali više nije do naroda nego isključivo do opozicije", kazala je Trivić.

Ona je navela da Narodni front nije bio prepreka postizanju dogovora, već je od početka zauzeo konstruktivan pristup.

"Nismo bili remetilački faktor da se dođe do konačnog dogovora. Bili smo konstruktivni i spremni na saradnju, trpjeli smo određene štete i uvrede svjesno, želeći krajnji cilj koji je dobar za sve. Na mnoge uvrede se nismo ni okretali i bili smo spremni na tu vrstu političke žrtve, a i dalje smo spremni", rekla je Trivić.

Dodala je da Narodni front nikada nije posmatrao ovo pitanje kroz stranački interes, već isključivo kroz cilj da dođe do promjene vlasti.

"Narodni front se nikada nije svrstavao. Podržavamo dogovor, bez obzira na sve. Nikada nismo govorili šta je nama lakše, nego šta je bolje za promjene i pobjedu nad režimom. Očekivali smo makar približno takav pristup i od naših kolega iz opozicije", poručila je Trivić.