U srijedu na zagrebačkom Velesajmu kreće masovno cijepljenje: Objavljeni su detalji

asd
Ove i sljedeće sedmice, dodaje, namjera je procijepiti građane svim raspoloživim dozama osiguranog cjepiva

Dugo najavljivana masovna vakcinacija Zagrepčana protiv bolesti COVID-19 počet će u srijedu. 

Potvrdio je to Večernjem listu Zvonimir Šostar, ravnatelj Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Dr. Andrija Štampar. 

 - Sutra imamo probu i cijepit ćemo oko 300 građana, da se uigramo te da vidimo kako funkcionira, a potom u srijedu, 7. ožujka počinje masovnije cijepljenje - kazao je Šostar te naglasio kako je osigurano oko 30.000 doza cjepiva AstraZeneca. 

Ove i sljedeće sedmice, dodaje, namjera je procijepiti građane svim raspoloživim dozama osiguranog cjepiva. 

 - U srijedu od osam sati na Zagrebačkom velesajmu cijepit ćemo 1.500 sugrađana. U četvrtak i petak cijepit ćemo još 1.500 sugrađana ujutro i isto toliko popodne, odnosno njih 3.000 po danu. Od ponedjeljka nam je u planu cijepiti 5.000 sugrađana po danu, a daljnji ritam cijepljenja ovisi o tome kako će nam stizati nove naručene količine cjepiva - rekao je Šostar te dodao kako, uz cjepivo AstraZeneca čekaju i veće količine naručenog Pfizerova cjepiva. 

Paviljon broj 6 na Velesajmu već je spreman za prihvat građana koji će se cijepiti, a za držanje reda, brinut će se se pripadnici civilne zaštite. Bolje rezultate u cijepljenju postigle su države koje ne mare za red i pravila 

- Svaka osoba će dobiti termin kada treba doći na cijepljenje stoga molim sugrađane da ne dolaze ranije, nego doslovno pet minuta prije svog termina, kako se ne bi stvorile gužve. Cjepivo je osigurano za sve koji su na listi, koji su potvrdili svoj dolazak. Oni odlaze kod liječnika na trijažni punkt gdje će obaviti kratak intervju, liječnik će uzeti anamnezu da li postoji koja kontraindikacija da se ta osoba cijepi. Nakon toga odlazi kod medicinske sestre na cijepljenje. Sljedeća faza je kada odlazi kod našeg administrativnog osoblja gdje dobiva potvrdu da je cijepljena i nakon toga osoba odlazi na opservaciju koja traje 15 ili 30 minuta - objasnila je za HRT Cecilija Rotim, pomoćnica ravnatelja Nastavnog zavoda za javno zdravstvo dr. Andrija Štampar.