Ukrajinski udari na Rusiju: Gorjeli tanker i skladište nafte, ima i povrijeđenih

Guverner Rostovske regije Jurij Sljusar napisao je na Telegramu da su požari na tankeru i u luci Taganrog, gradu s oko 240.000 stanovnika, ugašeni, a da nije prijavljeno izlijevanje nafte. Dvije osobe su povrijeđene, rekao je.

 

Gradonačelnica Svetlana Kambulova izjavila je da je vanredno stanje u gradu, uvedeno 27. maja, produženo.

 

Vlasti u Armaviru, gradu od 185.000 stanovnika u susjednoj Krasnodarskoj regiji, izjavile su da je požar u skladištu nafte u industrijskoj zoni grada stavljen pod kontrolu i da nije bilo povrijeđenih.

 

Sljusar je rekao da je u regiji oboreno gotovo 50 dronova, a napadi su prijavljeni diljem te pokrajine koja graniči s ukrajinskim Donbasom, središtem borbi između Rusije i Ukrajine.


 

Izvan Taganroga, rekao je, prijavljena je samo manja šteta.


 


 

Foto:Screenshot/X