West Ham pao bez ispaljenog metka protiv Liverpoola

Redsi su nastavili nevjerovatan niz ove sezone u kojoj su još uvijek bez poraza. Iako je West Ham pokušao pružiti dobar otpor Liverpoolu na kraju su položili oružje bez većih prepreka. Liverpool je do prednosti u ovom meču stigao u 35. minuti kada je sudija svirao penal, a precizan s bijele tačke bio je Mohamed Salah. U prvom dijelu bilo je još nekoliko dobrih šansi, ali je ostalo 0:1. Redsi su posao u ovoj utakmici završili početkom drugog poluvremena. U 52. minuti meča Salah je sjajno uposlio Oxlade-Chamberlaina koji sjajno pogađa za 0:2. Liverpool je mogao i ubjedljivije slaviti u ovom meču jer su gosti imali nekoliko dobrih šansi, no na kraju se rezultat nije mijenjao, te je na semaforu ostalo 0:2. Redsi su ubjedljivo prvi na tebeli sa 70 bodova i imaju čak 19 bodova više od drugoplasiranog Manchester Cityja. S druge strane, West Ham je na 17 poziciji sa 23 boda.