Zrinjski uvjerljivo slavio protiv Čelika za narednu rundu Kupa BiH, hat-trick Sabljića

.
Fudbaleri mostarskog Zrinjskog uvjerljivo su slavili protiv Čelika u okviru 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine i tako izborili prolaz u narednu rundu takmičenja. Tim Krunoslava Rendulića slavio je sa 0:6, a proslavio se Sabljić sa tri postignuta pogotka.

Neće tim Darija Damjanovića po lijepom pamtiti ovaj susret, jer su Plemići već u prvom poluvremenu postigli pet pogodaka.

Zrinjski je do prednosti stigao već u sedmoj minuti. Odbrana Čelika je reagovala veoma loše, Sabljić skočio i matirao Durmu.

Samo tri minute kasnije sudija je dosudio penal za Zrinjski, a siguran izvođač najstrožije kazne bio je Anton Maglica.

Mreža Zeničana ponovo se zatresla u 25. minuti susreta. Malekinušić je šutirao sa ruba kaznenog prostora i matirao protivničkog golmana.

U 32. minuti vidjeli smo pravu magiju Darija Čanađije. Veznjak Zrinjskog se poigrao sa jendim od fudbalera Čelika, ubacio za Sabljića koji matira protivničkog golmana.

Sabljić je sjajnu partiju u prvom dijelu kompletirao u 36. minuti. Maglica je uposlio visokog napadača koji je tako kompletirao hat-trick.

Nakon toga uslijedilo je nekoliko oštrih startova fudbalera Čelika koji nisu uspjeli pronaći način da se suprotstave snažnim protivnicima.

Ipak, kartoni za Mehića i Žunu su smirili strasti i prvo poluvrijeme je privedeno kraju.

Plemići u drugom dijelu “povukli” ručnu.

U drugom dijelu tim Krunislava Rendulića doslovno je “stao na kočnicu” i rutinski su meč priveli kraju.

Prvo uzbuđenje vidjeli smo tek u 70. minuti. Tada je Kiš izašao sam na golmana, ali je prebacio gol Durme.

Šest minuta kasnije velika gužva pred golom Čelika. Lopta je došla do Prskala koji je pogodio prečku.

Jedan od rijetkih napada za Čelik pokušao je realizovati Šarić, ali je šutirao preko gola Marića.

Konačan rezultat postavio je Mišić u 88. minuti spektaklularnim udarcem sa ruba kaznenog prostora.

NK Čelik: Durmo, Vardo, Mehić, Durmiš, Međuseljac, Isaković, Mašić, Žuna, Sivac, Begić, Smajić.

HŠK Zrinjski: Marić, Marin, Čanađija, Zlomislić, Sabljić, Radić, Malekinušić, Memija, Maglica, Senić.