Košarkaški KUP USK-a pripao KK “Željo 1971” iz Bihaća

d
Sinoć je u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Kladuši odigrano finale Kup-a USK u košarci, a u reprizi prošlogodišnjeg finala snage su odmjerile ekipe domaćeg KK “Krajišnik” i KK “Željo 1971” iz Bihaća

Finale Kup-a Unsko-sanskog kantona u košarci za 2021. godinu, ponudilo je uzbudljivu utakmicu u kojoj su se sastali domaći KK „Krajišnik“ i KK “Željo 1971” iz Bihaća. U reprizi prošlogodišnjeg finala, slavili su gostujući košarkaši rezultatom 72:99 (15:21, 21:24, 12:28, 24:26). Prvo poluvrijeme donijelo je izjednačenu igru obje ekipe, gdje je domaći sastav u egal igri držao šut za tri poena.

Međutim, u nastavku utakmice, gosti iz Bihaća podižu ritam i povećavaju prednost koja je do kraja bila nedostižna. Inače, KK “Željo 1971” je član A1 Lige FBiH, a ove sezone pojačani su i s nekolicom novih igrača koje predvodi Amerikanac Vernon Jackson, a koji je i u ovoj utakmici napravio prevagu ubacivši 35 poena.

Najbolji u redovima Krajišnika bili su Hanan Miljković s 20, Almin Feriz s 15 i Mirhad Pehlić s 14 postignutih poena.

Domaći igrači imali su i lijepu podršku s tribina, a nakon utakmice dodijeljeni su pehari najboljima i upriličeno druženje igrača i gostiju uz večeru.