Amel Tuka osvojio šesto mjesto na utrci Dijamantske lige na 800 metara

-

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka osvojio je šesto mjesto na utrci Dijamantske lige na 800 metara u Lozani, što mu je bio prvi nastup nakon Olimpijskih igara u Tokiju.

Tuka je dobro otvorio utrku i bio je među prva četiri pred posljednjih 100 metara, ali je na kraju izgubio snagu i kroz cilj prošao kao šestoplasirani s vremenom 1:45.98.

Trijumf je ostvario Kanađanin Marco Arop s vremenom 1:44:50. Drugi je bio atletičar iz Kanije Emmanuel Kipkurui Korir, a treći njegov zemljak Ferguson Cheruiyot Rotich.

Podsjetimo, Tuka je osvojio je šesto mjesto u finalu utrke na 800 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju, a u jednom momentu dobio je udarac u mišić zbog čega je u kolicima napustio stadion.

Ipak, povreda nije bila teže prirode i bez problema će moći završiti sezonu.