Cristiano Ronaldo postao svjetski rekorder po broju golova za reprezentaciju

ronaldo2123
Cristiano Ronaldo je večeras postao svjetski rekorder po broju golova za reprezentaciju.

Ronaldo je postigao dva pogotka u 90. i 90+6. minuti u pobjedi Portugala nad Irskom (2:1) u četvrtom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, te je na taj način stigao do 111. pogotka u dresu sa državnim grbom.

Zanimljivo, Ronaldo je već u 15. minuti ovog susreta mogao postaviti novi rekord, no njegov penal je odbranio golman engleskog trećeligaša Portsmoutha Gavin Bazunu.

Kapiten Portugala je do sada dijelio rekord s legendarnim Irancem Alijem Deijem.

Daei je igrajući za Iran od 1993. do 2006. u 149 nastupa za reprezentaciju zabio 109 golova, a Portugalac je do 110. i 111. pogotka stigao u 180. nastupu za nacionalnu selekciju.

Njih dvojica su jedini u historiji koji su pogodili trocifren broj puta u dresu reprezentacije. Sljedeći na listi je nekadašnji reprezentativac Malezije Mokhtar Dahari koji je od 1972. do 1985. godine postigao 89 pogodaka.