Inter i Lazio slavili i ostali u utrci s Romom za mjesta koja vode u Ligu prvaka

Nastavlja se velika bitka u italijanskoj Seriji A za plasman u Ligu prvaka. nakon što je jčer Roma slavila protiv SPAL-a, danas su pobjede upisali njeni vjerni pratioci Inter i Lazio.

Inter je gostovao u Veroni kod Chieva i savladao je Leteće magarce rezultatom 2:1. Pogotke za Nerazzurre su postigli Icardi u 52. i Perišić u 61. minuti susreta, a u 90. minuti počasni pogodak za domaću ekipu je postigao Stepinski.

Lazio je na Olimpicu ispratio Sampdoriju sa četiri pogotka u mreži. Milinković-Savić je doveo rimski klub u vodstvo u 32. minuti, De Vrij je u 43. minuti pogodio za 2:0, a konačnih 4:0 postavio je Immobile pogocima u 85. i 88. minuti.

Atalanta je savladala Torino rezultatom 2:1 i prestigla Milana na tabeli, a istim rezultatom Crotone je slavio u gostima kod Udinesea.

Ranije danas Cagliari i Bologna su odigrali susret bez pogodaka.