Inter preživio na Sardiniji: Odluka o prvaku Italije pada u posljednjem kolu

321
Tri boda za Nerazzure

Poveo je Inter sa 0:1 u 25. minuti golom Darmian asistent je bio Perišić.

Prije gola u 11. minuti nakon VAR-a poništen je pogodak Skriniar zbog igranja rukom.

Minimalna prednost Intera bila je i na poluvremenu.

Nastavak Nerazzuri otvaraju odlično. Igrala se 51. minuta kada je Martinez na asistenciju Barelle pogodio za 0:2.

Činilo se da Inter ide prema sigurnom trijumfu, ali stvari je zakuhao Lykogiannis golom za 1:2 u 53. minuti, asistent je bio Rog. Do kraja meča ipak i treći gol u mrežu Cgaliarija, strijelac za konačnih 1:3 bio je Martinez u 84. minuti i tako postigao svoj drugi gol na meču.

U redovima Intera Edin Džeko bio je u startnoj postavi, a iz igre je izašao u 70. minuti kada je na teren umjesto njega ušao Correa.

U posljednjem kolu Milan ide u goste Sassuolu, dok Inter dočekuje Sampdoriju. U slučaju istog broja bodova prvak će biti ekipa Milana.

I Cagliariju je posljednje kolo od životne važnosti. Moraju savladati Veneziju i nadati se da Salernitana neće dobiti Udinese, samo im taj scenarij odgovara da izbore opstanak u Seriji A ove sezone.