NAKON 3:4 poraza od Belgije na Grbavici prije dva tjedna reprezentacija BiH ostala je bez šansi da izbori dodatne kvalifikacije za SP u Rusiji. Mehmed Baždarević sad je već bivši izbornik, a vodstvo Saveza u potrazi je za njegovim nasljednikom. Špekulira se s puno imena, a kao najveći favoriti za klupu reprezentacije BiH nameću se Meho Kodro i Amar Osim, sin legendarnog Ivice Osima.
Ivica Osim, jedan od najvećih nogometaša Željezničara svih vremena te posljednji izbornik Jugoslavije gostovao je na BHT televiziji gdje je pričao o novom izborniku, utakmici s Belgijom te o nogometu nekad i danas.
”Vi novinari ste u dobroj mjeri krivi jer provocirate. Stvarate antagonizam između Sarajeva, Zenice, Tuzle ili Mostara. Po vama je Grbavica kriva jer smo izgubili od Belgije, a nije kriva činjenica da i drugi igraju nogomet, igraju ga bolje od nas, više ulažu. Nekad je to bilo drugačije. Nekad su to bili pravi derbiji. Publika je dolazila na stadione uživati u nogometu, a danas gledatelji na tribinama ne gledaju nogomet već jedni druge”, rekao je Osim u svom poznatom ležernom i pomalo ciničnom stilu, a onda je odgovorio na pitanje očekuje li da će Amar Osim postati novi izbornik.
“Dok ne vidim kako će biti ne nadam se. Meni je najgore i čekam što će izabrati. Nije mi baš drago. Nadrljat će moja žena, jer kad svi psuju – psuju ti mater. A izbornika svi psuju. Morate s mojom ženom intervju napraviti”, rekao je Osim kroz smijeh.