Još jedan sudijski propust zamalo nije košta Atalantu

Ipak, tim iz Bergama jučer je pobijedio, pa se o slučaju neće mnogo pričati

Atalanta je u 15. kolu Serije A u subotu s 3:2 pobijedila Veronu, a susret je obilježila situacija iz 23. minute kada su gosti poveli s 0:1.

Naime, golu je prethodilo nepravilno izvođenje auta gostujućih fudbalera. Aut je izveo Faraoni, dok je istovremenu loptu u rukama držao Rahmani dok je bio u terenu.

Sudija meča Valeri je priznao gol, a njegove kolege iz VAR sobe su napravile veliki propust jer mu nisu sugerisali da su se na terenu nalazile dvije lopte.

Osim zbog dvije lopte na terenu gol je trebao biti poništen i iz razloga što aut nije izveden s odgovarajuće pozicije.

Ipak, na kraju meča s obzirom na pobjedu navijači Atalante će vjerovatno zaboraviti ovaj sudijski propust. Za važan trijumf u 93. minuti pogodio je Djimsiti.