Klay Thompson ispisao historiju NBA lige, pogodio 10 trojki iz prvih 10 šuteva

Košarkaši Golden State Warriorsa pobijedili su u Los Angelesu ekipu Lakersa rezultatom 130:111 i tako potvrdili odličnu formu upisavši osmi uzastopni trijumf.

Gosti su dominirali u prve tri četvrtine, na poluvremenu su već imali deset poena prednosti, a uoči posljednje dionice na semaforu je stajalo čak +30 za Warriorse. Tada su i posustali pa su Lakersi donekle ublažili poraz, piše Klix.ba

Prvake je do pobjede predvodio Klay Thompson, koji je za samo tri četvrtine ubacio 44 poena, a pogodio je 10 trojki iz 11 pokušaja.

Ujedno je postavio novi rekord NBA lige budući da niko prije Thompsona nije ubacio prvih deset trojki na utakmici.

Klay je podršku imao u Kevinu Durantu, koji je ubacio 20 poena i imao šest skokova, dok je sjajan u Lakersima bio hrvatski košarkaš Ivica Zubac s 18 poena.

Warrorsi su na prvom mjestu Zapadne konferencije s dvije pobjede više od drugoplasiranih Denver Nuggetsa, koji imaju i dvije utakmice manje. Lakersi su na devetoj poziciji.