Nakon velike drame: Musin Real izgubio od Fenera u posljednjoj sekundi

.
Kampaco od junaka do tragičara

Nakon velike drame i produžetka, Real Madrid je izgubio na gostovanju kod Fenerbahčea (100:99), što je bio njegov prvi poraz u Euroligi ove sezone.

Real je bio bolji rival na početku utakmice. "Kraljevi" su nakon prve četvrtine imali 13 poena prednosti (29:16), a do odlaska na odmor su povećali svoju prednost na 17 poena (44:37).

Međutim, uslijedio je veliki pad u posljednjoj četvrtini, a na kraju se otišlo u produžetke. Imao je Real posljednji napad, ali je Gabrijel Dek (Deck) promašio šut za pobjedu.

U produžecima se bolje snašao Fener i došao do velike pobjede nad aktuelnim prvakom Evrope. Madar je postigao koš u posljednjoj sekundi za veliku pobjedu.

Kampaco je izgubio loptu, a ona dolazi do Madara koji pogađa za erupciju oduševljenja u istanbulskoj dvorani.

Bh. reprezentativac Džanan Musa odigrao je 17 minuta, a uspio je ubaciti 11 poena i uhvatiti jedan skok.

Kod Reala je najefikasniji bio Fakundo Kampaco (Facundo Campazzo) sa 33 poena, po 13 su ubacili Dek i Serhio Ljulj (Sergio Llull).

Kod Fenera se istakao Marko Gudurić sa 21 ubačajem, dok je dva manje ubacio Skot vilbekin (Scott Wilbekin).

Madriđani su sada na omjeru 10-1, dok je Fenerbahče nakon ovog meča na šest pobjeda i pet poraza.