Nemile scene u Hrvatskoj: Fudbaler nokautirao sudiju, intervenisala i policija

.
Haos na terenu

Na utakmici 16. kola Druge ŽNL Zadar, koja je odigrana u Gračacu 23. aprila između HNK Velebit i NK Vrčevo, kod rezultata 2:1, u 72. minuti je prekinut meč.

Fudbaler Vrčeva, Bruno Števanja, udario je glavnog sudiju, Slavena Čirjaka, šakom u glavom, a nakon toga je intervenisala i policija, da bi potom utakmica bila prekinuta.

Nakon što je sudija pokazao crveni karton Števanji, on se zaletio prema njemu i udario ga šakom u oko, da bi se Čirjak od udarca srušio na pod.

Poslije ukazane ljekarske pomoći, sudija je u 72. minuti svirao kraj susreta, s obzirom na to da nije bio sposoban da nastavi utakmicu, a nakon toga je policija ušla na teren.

Kako navode hrvatski mediji, policija je obavila razgovor sa sudijom i igračem, koji je udario sudiju, a Vrčevo je osudilo napad svog fudbalera, koji je odmah suspendovan, te će on biti i sankcionisan.