Prvenstvo USK-a: KK „Regeneracija“ odnio sedmu uzastopnu titulu prvaka

asd
Prvog dana vikenda u Sanskom Mostu održano je Prvenstvo Unsko-sanskog kantona za djecu, kadete, juniore i U21.

Organizator prvenstva bio je Karate savez USK-a, dok je tehničku organizaciju preuzeo karate klub “Hurije” Sanski Most. I pored pandemije Covid -19 na prvenstvu je učestvovalo 270 takmičara iz 15 klubova. Karate klub „Regeneracija“ je nastupao sa 51 takmičarem u katama i borbama, koji su ukupno osvojili 55 medalja (19 zlatnih, 17 srebrenih i 19 bronzanih medalja). Ovaj rezultat je karate klubu “Regeneracija ” osigurao prvo mjesto i 7. uzastopnu titulu prvaka.

Pored KK „Regeneracija“ na ovom takmičenju, učešće su uzeli i ostali velikokladuški klubovi. KBV „Tigar“ iz Crvarevca nastupao je sa 10 takmičara i ostvario sedmi rezultat u ukupnom poretku.

KK „23. februar“ od 15 klubova, zauzeo je 10. mjesto zahvaljujući osvojenih isto toliko medalja (2 zlatne, 5 srebrenih i 3 bronzane) u konkurenciji ekipno kadeti/juniori i pojedinačno kate juniori.

KK „Fudokan“ zauzeo je 12. mjesto sa osvojenih 6 medalja (2 zlatne i 4 srebrene).