PSG ubjedljivom pobjedom u Strazburu nastavio potjeru za Lilom

Addd
Aktuelni prvaci su posao završili u prvom poluvremenu

Fudbaleri PSG-a slavili su pobjedu na gostovanju Strazburu 1:4 u meču 32. kola francuske Lige 1. Parižani su ovim trijumfom ostali na tri boda zaostatka u odnosu na vodeći Lil, šest kola prije kraja prvenstva.

Aktuelni prvaci su posao završili u prvom poluvremenu. Domaće je načeo Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) u 16. minuti meča. Samo 11 minuta kasnije u strijelce su upisao Sarabija. Tačku na odličnih prvih 45 minuta stavio je Kin.

U nastavku su Parižani rutinski priveli posao kraju. Sahi je u 69. minuti postigao počasni gol za domaći tim, a tačku na trijumf PSG-a stavio je Argentinac Paredes.

Lil sada ima 69 bodova, a PSG tri manje. U borbi za titulu su i dalje i Monako sa 62 i Lion sa 61 bodom, ali oni imaju po meč manje.