Real teško do pobjede protiv Granade, Azar postigao prvjenac u dresu "Kraljevskog kluba"

Derbi prvoplasiranih timova.

U okviru 8. kola Primere Real je danas na Santijago Bernabeu  teškom mukom savladao Granadu s rezultatom 4:2.

Činilo se da je pobjednik riješen već u prvom poluvremenu, kada su domaći igrači imali dva gola prednosti.

Benzema pogodio za 1:0 u drugoj minuti utakmice.

Nastavio je Real s napadima ka golu Silve, a novo slavlje "Kraljevskom klubu" došlo je u finišu prvog dijela kada svoj prvi gol za tim postiže Eden Azar (Hazard).

Kada je u 61. minuti Modrić nakon asistencije Azara pogodio za 3:0, činilo se da će ovo biti lagana pobjeda Reala.

Ipak, u posljednjih dvadesetak minuta prava drama. Prvi je Makis (Machis) pogodio za 3:1 u 69. minuti. Samo devet minuta kasnije Duarte smanjuje na 3:2 i šok na stadionu.

Konačnih 4:2 postavio je Hames Rodrigez (James Rodriguez) u  posljednjim sekundama meča. Real je tako stigao do pete pobjede u sezoni i opet je sada na liderskoj poziciji ispred Granade.