Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci pobjedom otvorila Paraolimpijske igre

asd
Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci savladala je Egipat u prvom meču na Paraolimpijskim igrama u Tokiju rezultatom 3:0, po setovima 25:23, 25:22 i 25:15.

Egipat se pokazao kao jako neugodan protivnik, ali na kraju je bh. selekcija upisala uvjerljiv trijumf od 3:0.

Velika borba viđena je u prva dva seta. Ipak, kvalitetnije su odigrali bh. odbojkaši koji su prvi set za 25 minuta dobili sa 25:23.

Tri minute duže trajao je drugi set. Bosna i Hercegovina ponovo je bila bolja i dobila je set sa 25:22.

U trećem setu nešto laganija igra našeg tima. Ovaj dio igre dobili smo sa 25:15 i pobjedom je otvoreno takmičenje u Toku.

Safet Alibašić sa 13 osvojenih poena i Mirzet Duran sa 12 predvodili su BiH, dok je Hesham Elshwikh kod Egipta uzeo 11 poena.

Naredni meč reprezentacija Bosne i Hercegovine igra protiv Rusije u nedjelju u ranim jutarnjim satima.