Roma i Inter remizirali u fantastičnom derbiju s dva eurogola

gu
U derbiju 17. kola italijanske Serije A, Roma i Inter su na rimskom Olimpicu remizirali rezultatom 2:2.

Meč je bolje otvorila Vučica koja je povela u 17. minuti. Pellegrini je šutirao s dvadesetak metara, a lopta je zakačila Bastonija i prevarila Handanovića za 1:0.

Nerazzurri su nakon toga zagospodarili terenom i zaigrali su mnogo bolje. Redale su se šanse pred golom Rimljana, a golman Pau Lopez je fenomenalno odbranio zicere Lukakua i Lautara Martineza.

Ipak, nakon kornera u 56. minuti Španac je konačno savladan. Škriniar je visoko skočio i glavom je poravnao na 1:1. Uslijedio je još jači pritisak Intera, a samo sedam minuta kasnije gosti su stigli do preokreta.

Hakimi je fenomenalno šutirao sa 20 metara lijevom nogom, zakucavši loptu pod samu prečku. I kada se činilo da gosti nose puni plijen, stoper Mancini je u 86. minuti izvanrednom udarcem glavom pogodio gotovo sa 16 metara za 2:2 i podjelu bodova u velikom derbiju.

Edin Džeko je igrao do 88. minute, ali nije bio previše opasan po gol Intera.

Roma - Inter 2:2 (Pellegrini 17', Mancini 86' / Škriniar 56', Hakimi 63')