Stuttgartov napadač na udaru javnosti zbog ponižavanja protivnika prilikom gola

Gol
Nogometaši Stuttgarta pobijedili su jučer u 10. kolu Bundeslige na gostovanju ekipu Werdera rezultatom 2:1, a junak gostiju bio je 20-godišnji napadač iz Konga Silas Wamangituka koji se nakon meča našao na udaru javnosti.

Mladi napadač je prvo u 30. minuti doveo goste u vodstvo, a drugi gol postigao je u 91. minuti, nakon čega je dobio žuti karton zbog ponižavanja protivnika.

Video možete pogledati OVDJE

Naime, nakon što je prošao domaćeg golmana Jirija Pavlenku, Wamangituka je trebao samo gurnuti loptu u praznu mrežu.

Međutim, on se došetao do gol-linije i čekao do posljednjeg trenutka da mu neko od protivnika priđe i tek tada je zabio gol.

Sudija Willenborg mu je nakon toga dao žuti karton pa je opšti utisak da je Wamangituka pokvario sve dobro što je napravio, pogotovo zbog burnih reakcija na društvenim mrežama.

Inače, ovo je napadaču iz Konga bio peti pogodak u Bundesligi, a njegov Stuttgart solidno stoji na tabeli na osmom mjestu.