Urušila se tribina na košarkaškom susretu u Egiptu, povrijeđeno 27 navijača (VIDEO)

tribina
Utakmica košarkaškog Superkupa Egipta između Al Ahlyja i Al Ittihada je prekinuta nakon što se urušio dio tribine na kojoj su bili smješteni gostujući navijači.

Al Ahly je u dvorani "Hassan Mustafa" dočekao Al Ittihad iz Aleksandrije, a meč je prekinut na kraju treće četvrtine kod rezultata 66:45 za goste.

Naime, dio tribine na kojoj su bili smješteni navijači Al Ittihada se urušio, a tom prilikom su povrijeđene desetine osoba, javljaju egipatski mediji.

Igrači su bespomoćno stajali i posmatrali ove jezive scene, a neki od nih su se odučili popeti na tribine i pomoći povrijeđenima.

Ubrzo je reagovala i hitna pomoć, te su povrijeđene osobe prebačene u bolnicu.

Ministarstvo zdravlja Egipta je saoćilo da je 21 vozilo hitne pomoći poslato u dvoranu, te da je povrijeđeno 27 osoba.

S obzirom na ozbiljnost situacije, obje ekipe su odlučile da se susret ne nastavi, te su sudije odsvirale kraj deset minuta prije završetka susreta.

Razlozi urušavanja dijela tribine nisu poznati, a također za sada nije poznato da li će trofej Superkupa pripasti Al Ittihadu ili će se morati odigrati posljednjih 10 minuta susreta.