Uspješan debi De Rosija: Bivši "Zmaj" tragičar, na tribinama poruka i za Murinja

.

Fudbaleri Rome trijumfovali su protiv Verone u 21. kolu Serije A i na debiju Danijelea De Rosija (De Rossi) rezultatom 2:1.

Roma je povela u 19. minuti kada je mrežu Verone zatresao Romelu Lukaku. Šest minuta kasnije Lorenco Pelegrni (Lorenzo Pellegrini) povisio je na 2:0 i najavio probleme gostiju.

Verona se mogla vratiti u život u 64. minuti, ali bivši bh. reprezentativac Milan Đurić nije uspio iskoristiti penal. Šutirao je snažno, ali visoko preko gola.

Đurić je igrao do 77. minute, a utješni pogodak za Veronu dao je Majkl Folorunso (Michael Folorunsho) u 76. minuti.

VIDEO POGLEDAJTE OVDJE.

Zanimljivo da su se navijači Rome na ovoj utakmici oprostili od Žozea Murinja (Jose Mourinho) kojeg je na klupi "Vučice" naslijedio De Rosi.

- Sjećanja nemaju ugovore. Osmijesi koje ste nam dali i sve što ste se zalagali za naš Romanismo uvijek će se poštovati. Hvala - poručili su, između ostalih, navijači Rome.

Roma je ovom pobjedom skočila barem kratko na 7. poziciju sa 32 boda, dok je Verona na 18. mjestu sa 15 bodova manje.