Užasavajući snimci stižu nam noćas iz Južne Amerike, gdje susret Independijentea iz Argentine i Universidada iz Čilea u Kopa Sudamerikani nije završen zbog stravične tučnjave navijača na tribinama.
Ovaj incident se može smatrati jednom od najbrutalnijih tučnjava navijača u posljednjih desetak godina, pošto su na stadionu viđene scene koje ne bi smjele postojati na fudbalskim terenima.
Objavu možete pogledati OVDJE.
Sukob su započeli huligani Universidad de Čilea, napavši navijače Independijentea smještene na gornjem dijelu jedne od tribina. Počeli su paliti vatru, gađati ih bakljama i stolicama, dok su navijače na donjem dijelu tribina gađali staklenim flašama.
Na jezivim i uznemirujućim snimcima koji su se pojavili na društvenim mrežama, vidi se kako jedan od napadača udara motkom po glavi i dijete, koje potom nesvjesno pada na zemlju.
Sukobi su se nastavili, a neki uplašeni navijači Independijentea skočili su sa tribine, pri čemu su mnogi teško povrijeđeni.
Južnoamerički mediji javljaju da je najmanje 10 osoba povrijeđeno, dok nezvanično tri osobe navodno nisu preživjele incident. Naknadno je uhapšeno preko 300 ljudi.
Situacija se, prema izvještajima, rasplamsala nakon što su pristalice Independijentea ranije ukrale jednu od zastava Universidada, što huligani iz Čilea nisu htjeli tolerisati, pa je nastao opšti haos.
Meč je nekoliko puta prekidan, a sudija je nakon sastanka kriznog štaba odlučio da ga definitivno odloži. U trenutku prekida rezultat je bio 1:1.
Objavu možete pogledati OVDJE.
Foto: Screenshot