Vels u Bakuu savladao Tursku i vjerovatno je izbacio sa Evropskog prvenstva

asd
U drugoj utakmici grupe A u Bakuu je danas Turska poražena od Velsa, a bilo je 2:0.

Time je selekcija Turske završila svoj nastup na Evropskom prvenstvu, već nakon dvije odigrane utakmice.

U Azerbejdžanu je Turska igrala kao na domaćem terenu, obzirom da je na tribinama bilo više od 30 hiljada navijača Turske, međutim ni to im nije pomoglo da zabilježe bolji rezultat.

Vels je bio puno bolji u prvom dijelu, a treba istaknuti zicer Ramseya već u 7. minuti, ali mu je Cakir odličn odbranio.

Novu veliku šansu veznjak Juventusa propušta u 24. minuti kada je šutirao preko gola.

Zasluženo vodstvo Velsu donosi u finišu prvog dijela Ramsey koji je rutinski zabio za 1:0.

U drugom dijelu Turska je krenula na sve ili ništa, ali bolje šanse je ponovo imao Vels.

Prvo je Bale u 53. minuti propustio realizirati veliku šansu, da bi isti igrač u 61. minuti promašio i penal.

Veliku šansu za izjednačenje Turske propušta još jedan igrač Juventusa, Demirel, koji je u 88. minuti dobro šutirao glavom, ali je golman Ward odlično odbranio.

Konačnih 2:0 postavio je Roberts nakon sjajne asistencije Balea.

Vels je tako vjerovatno izborio plasman u drugi krug, a Turska se vjerovatno nakon dvije odigrane utakmice oprostila od EURO-a.