Ekvatorijalna Gvineja priredila iznenađenje i pobijedila Alžir

dsa
Pobjedu je je donio Esteban Obijang koji je sjajnu asistenciju Mirande pretvorio u gol

U posljednjem meču drugog kola na Afričkom kupu nacija, odigranom u okviru grupe E, Ekvatorijalna Gvineja priredila je iznenađenje nakon što je savladala ekipu Alžira minimalnim rezultatom, 1:0.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali jeste žutih kartona, po tri na obje strane. Igrao se 70. minuti kada je pao jedini gol na utakmici.

Ekvatorijalnoj Gvineji pobjedu je donio Esteban Obijang koji je sjajnu asistenciju Mirande pretvorio u gol.
Nakon poraza od Obale Slonovače u prvom kolu Ekvatorijalna Gvineja je sa tri osvojena boda u nedjelju došla na drugo mjesto Grupe E.

Prva je upravo Obala Slonovače sa četiri boda, Sijera Leone ima dva, a Alžir ostaje na jednom bodu pa su šanse branioca titule da se nađe u sljedećoj fazi takmičenja veoma male.

U trećem kolu Grupe E sastat će se Obala Slonovače i Alžir, te Ekvatorijalna Gvineja i Sijera Leone.