Nevesinje je u utorak, 21. jula, pogodilo snažno nevrijeme praćeno obilnom kišom i krupnim gradom koji je za kratko vrijeme napravio veliku štetu na području ove općine.
Ledena oborina uništila je brojne poljoprivredne usjeve, oštetila voćnjake, polomila stabla, a zabilježena su i oštećenja na objektima i automobilima.
Zbog velike količine grada došlo je i do problema sa odvodnjom, pa je nekoliko ulica bilo poplavljeno nakon što su odvodni šahtovi bili začepljeni.
Ipak, uprkos posljedicama nevremena, stanovnici Nevesinja pokazali su solidarnost i spremnost da odmah reaguju. Mnogi su izašli na ulice i krenuli uklanjati posljedice, koristeći lopate kako bi očistili naslage grada koje su prekrile površine.
Prizori iz Nevesinja podsjećali su na zimske dane, jer je grad u pojedinim dijelovima napravio bijeli pokrivač usred jula.
Foto: Screenshot