U Crnoj Gori uhapšen je prosvjetni radnik zbog sumnje da je počinio krivično djelo spolnog uznemiravanja na štetu maloljetnog učenika.
Kako je saopćeno iz Uprave policije, službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“, Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje, u saradnji s Osnovnim državnim tužilaštvom u Bijelom Polju, identifikovali su i lišili slobode osumnjičenog M.Č. iz Kolašina.
Prema navodima iz saopćenja, postoji osnovana sumnja da je osumnjičeni, tokom održavanja nastave u obrazovnoj ustanovi, neprimjereno dodirivao maloljetno lice.
M.Č. će u zakonski propisanom roku, uz krivičnu prijavu, biti priveden postupajućem tužiocu u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, koji će odlučivati o daljim mjerama i radnjama u ovom predmetu.
Istraga je u toku, a kako prenosi Telegraf, slučaj je izazvao veliku pažnju javnosti u Crnoj Gori.
Foto: Ilustracija