Spektakl u Minhenu: Nogomet je sport u kojem Nijemci uvijek pobjeđuju

dsa
Utakmica 2. kola grupe F igra se na stadionu u Minhenu

Nijemci su od samog starta krenuli ofanzivno, ali je u 15. minuti sijevnula kontra Portugala koju je u gol pretvorio Kristijano Ronaldo (Cristiano). Dugo su aktuelni evropski prvaci odolijevali, a onda šokantne četiri minute u kojima su Ruben Diaš (Dias) i Rafael Gerero (Raphael Guerreiro) slali loptu u vlastitu mrežu. Kako je završilo prvo, tako je počelo drugo poluvrijeme za Portugalce.

Već nakon šest minuta igre u nastavku nova lopta u mreži Ruija Patrisija (Patricio), a ovog puta strijelac je Kai Haverc (Havertz). U 60. minuti Robin Gosens pogađa za 4:1. Sjajnu partiju fudbaler Atalante krunisao je golom, a prethodno je imao dvije asistencije. Njega je Lev (Low) odlučio odmoriti, a to mu se moglo obiti o glavu. Pet minuta po izlasku Gosensa Portugal je postigao novi gol, kada je Ronaldo vratio asistenciju Žoti (Jota), a ovaj pogodio iz mat pozicije za konačan rezultat.

Ranije su u okviru 2. kola ove grupe bodove na prepunoj Puškaš Areni podijelili Mađarske i Francuska (1:1).