Transparent za Srebrenicu izazvao prekid nogometne utakmice u Novom Pazaru

r
Nogometaši Novog Pazara i Radničkog iz Niša danas od 18:30 sati igraju utakmicu 38. kola srbijanske Super lige (Liga za opstanak), a ona je u jednom trenutku bila prekinuta.

U prvom poluvremenu viđena su dva lijepa gola, po jedan na obje strane, ali taj dio utakmice obilježio je transparent.

Na istočnoj tribini nakon gola Adema Ljajića okačen je transparent na kojem je pisalo "Srebrenica genocid".

Delegat Radisav Mutavdžić i sudija Jovan Šegrt naložili su da se transparent ukloni, ali kako se to nije desilo, pozvali su igrače i tehničko osoblje oba kluba u svlačionicu.

Uslijedio je prekid od 16 minuta, a odmah nakon što je meč nastavljen, Vanja Ilić je izjednačio rezultat.

Inače, utakmicu posljednje runde play-outa na Gradskom stadionu prati oko 1.000 gledalaca.