Tužna i teška noć za navijače Arsenala: Topnici "prokokcali" Ligu prvaka

321
Poraženi od Newcastlea

Topnici su u zaostaloj utakmici 37. kola Premiershipa poraženi od Newcastlea sa 2:0.

Ovaj poraz znači da Arsenal ostaje na petom mjestu sa 66 bodova, dva boda manje od četvroplasiranog Tottenhama i može se reći da su večeras prokockali plasman u Ligu prvaka.

Vodeći pao je u 56. minuti kada je White zatresao svoju mrežu nakon jedne akcije domaćeg tima. Sudbinu londonskog tima večeras je zapečatio Guimaraes golom za 2:0 u 85. minuti susreta.

U posljednjem kolu Arsenal na svom terenu mora dobiti Everton, ali i treba mu čudo na drugoj strani, tačnije da Tottenham u gostima izgubi od fenjeraša ekipe Norwicha koja je već ispala uz Championship.

Još jedna razočaravajuća sezona za navijače Arsenala i čini se da će naredna sezona biti još jedna u nizu bez Topnika u Ligi prvaka.

Ovome dodajmo da je Newcastle nakon večeršanja tri boda skočio na 12. poziciju sa 46 osvojenih bodova i nakon krize u prvom dijelu sezone Svrake su drugi dio nakon Boxing daya odigrale odlično i mirno su priveli sezonu kraju.