Norveška je izborila plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon pobjede nad Brazilom rezultatom 2:1 u osmini finala, a junak susreta bio je Erling Haland (Erling Haaland), koji je postigao oba pogotka. Nakon velike pobjede oglasio se i na Instagramu.
Norvežani prije aktuelnog Mundijala nisu nastupili na Svjetskom prvenstvu još od 1998. godine, a upravo se na to osvrnuo Haland u objavi na društvenim mrežama.
- Isplatilo se čekati 28 godina - napisao je sjajni napadač, koji je na ovom prvenstvu postigao gol na svakoj utakmici koju je odigrao te sada ima učinak od 62 pogotka u 54 nastupa za reprezentaciju Norveške.
Njegova objava za samo pet sati prikupila je više od četiri miliona lajkova.
Podsjetimo, pobjednik susreta između Norveške i Brazila odlučen je u samoj završnici. Haland je zatresao mrežu u 79. i 90. minuti te tako srušio Brazil i odveo svoju reprezentaciju među osam najboljih selekcija svijeta.
Kod oba pogotka asistencije je upisao Andreas Šjelderup (Andreas Schjelderup), koji je odlično proigrao svog saigrača.
Norveška će u četvrtfinalu odmjeriti snage s Engleskom u borbi za plasman među četiri najbolje reprezentacije turnira.
FOTO: Instagram