Dok traju izraelski i američki napadi na Iran, na društvenim mrežama objavljeni su snimci okupljanja hiljada Iranaca koji pružaju podršku svojoj državi u odbrani od, kako navode, agresije.
Na jednom od snimaka vidi se masovno okupljanje u drugom najvećem iranskom gradu Mashhadu, koji je ujedno i jedno od najvažnijih religijskih središta u zemlji. Slični skupovi održani su i u glavnom gradu Teheranu, uprkos napadima koje izvode američke i izraelske snage.
Iranski Crveni polumjesec saopćio je da je u napadima poginulo više od 200 civila, dok je ranjeno više od 700 osoba. Prema njihovim navodima, pogođena je i škola u kojoj je stradalo 85 djevojčica.
Izrael je objavio da je izveo najveći zračni napad u svojoj historiji, u kojem je učestvovalo više od 200 aviona, te da je pogođeno više od 500 ciljeva u Iranu. Iran je, kao odgovor, ispalio rakete prema Izraelu i američkim bazama na području Bliskog istoka.
Foto: Screenshot - X