Incident u Njemačkoj: Napadnuti radnici iz BiH, Nijemac uzvikivao nacističke parole

 

Pripadnici Odjeljenja državne sigurnosti Policijske uprave Dresdena pokrenuli su istragu protiv 46-godišnjeg Nijemca koji je prije nekoliko dana napao građevinske radnike iz Bosne i Hercegovine, uzvikujući zabranjene, nacističke parole.

Pripadnici Odjeljenja državne bezbjednosti Policijske uprave Dresdena pokrenuli su istragu protiv 46-godišnjeg Nijemca koji je prije nekoliko dana napao građevinske radnike iz Bosne i Hercegovine, uzvikujući zabranjene, nacističke parole.

Kako prenose njemački mediji, Nijemac je došao na gradilište u ulici Leschnerstrasse, u Meissenu, i počeo da vrijeđa radnike iz Bosne i Hercegovine. U tom momentu na gradilištu je bilo prisutno šest radnika iz BiH, a Nijemac je počeo da skandira nacističke parole, pokazujući zabranjene nacističke simbole.

U jednom momentu dolazi do verbalnog sukoba, a zatim je Nijemac udario jednog radnika iz BiH šakom u grudi, lakše ga povrijedivši.

Na lice mjesta izašla je policijska patrola koja je spriječila dalju eskalaciju incidenta. Protiv ovog Nijemca biće podnijete prijave nakon okončanja istrage.