Magični Messi se pobrinuo da ga Estonci pamte do kraja života

321
Zabio je pet golova

Argentinci su na neutralnom terenu u Španiji u okviru prijateljske utakmice odmjerili snage sa Estonijom i pobijedili su ubjedljivih 5:0.

Visoka pobjeda Gauoča protiv slabašnih Estonaca i nije preveliko iznenađenje, međutim da jedan igrač postigne sve golove na susretu se sigurno ne dešava svaki dan.

Upravo to je za nogom pošlo Leu Messiju. Za mnoge najbolji fudbaler svih vremena je uspio zabiti čak pet golova.

Iako je u PSG-u imao sezonu za zaborav čarobnjak iz Rosarija je u dresu reprezentacije drugi igrač što je pokazao i večeras.

U prvom poluvremenu mrežu Estonije je tresao u 9. i 45. minuti, da bi u nastavku zabijao u 47., 71. i 76. minuti.

Polemika je bilo nakon četvrtog gola kad su Estonci zastali, a lopta je došla do Messija koji je na kraju predriblao rivale i rutinski pogodio. Gol pogledajte ovdje.

Prije nekoliko dana je s Gaučosima osvojio Finalissimu poslije pobjede nad Italijom, a sigurno visoke nade polaže da može do zlata na Mundijalu nakon trijumfa u Copa Americi prošle sezone.

Inače, čudesnom Argentincu se i ranije dešavalo da zabije pet golova na jednom susretu. Uradio je to u Ligi prvaka prije deset godina u pobjedi Barcelone nad Bayerom sa 7:1.